TBB HEYETİ, KURULUŞUNUN 50. YILI VE YENİ ADLİ YILIN AÇILIŞI NEDENİYLE ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

3758

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Yönetim, Disiplin ve Denetleme kurulları üyeleri, TBB'nin kuruluşunun 50. Yılı ve 2019-2020 Adli Yılı açılışı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir'deki ziyarete Amasya Barosu Başkanı Av. Ahmet Melik Derindere, Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan ve TBB personeli de katıldı. TÜRKİYE Barolar Birliği heyeti, Büyük önder Atatürk'ün mozolesine geldi. Feyzioğlu'nun, mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. TBB Başkanı Feyzioğlu, Anıtkabir özel Defteri'ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Cumhuriyetimizin temel ilkeleri ışığında, insan hakları, demokrasi ve hukuk devleti mücadelesini en önde ve kararlılıkla sürdüren TÜRKİYE Barolar Birliği olarak, kuruluşumuzun 50. Yılı ve 2019-2020 Adli Yılı açılışı vesilesiyle huzurunuzdayız. TÜRKİYE Barolar Birliği, barolar ve avukatlar olarak; TÜRKİYE’nin birliği, dirliği ve refahının ancak ve ancak mücadelemizin ilk hedefi olan bağımsız, tarafsız ve güvenilir bir yargı ile korunabileceğinin bilincindeyiz. Başta hukuk uygulayıcıları olmak üzere her bir vatandaşımızın hukuka saygıyı içselleştirmesi, TÜRKİYE Cumhuriyeti Devleti’nin itibarına ve güçlü geleceğine yapılacak en büyük yatırım olacaktır. Bu hedefe el birliğiyle ulaşacağımıza ve Milletimizin adalet paydasında kucaklaşacağına olan inancımız tamdır. Hukuk devletinin, demokrasinin ve bağımsız yargının teminatı olan savunmanın temsilcileri olarak, hukukun üstünlüğü mücadelesine yılmadan devam edeceğimize Aziz Hatıranız önünde bir kez daha söz veriyoruz. Gücümüz, onurlu geçmişimiz; yolumuz, bize göstermiş olduğunuz, aklın ve bilimin yoludur. En derin saygılarımızla.”


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle