TBB ile TİHEK arasında iş birliği protokolü

1666

TÜRKİYE Barolar Birliği ile TÜRKİYE İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu arasında “toplumda farkındalık yaratarak insan haklarını geliştirmek, insan hakları ihlallerini önlemek ve avukatların TİHEK’in yetkilerini bilmesini sağlayarak insan hakları ihlallerinde etkin olmasına katkıda bulunmak” amacıyla iş birliği protokolü yapıldı.

Taraflar adına TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile TÜRKİYE İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç’ın imza attığı törene TBB Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin, TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken, TİHEK üyeleri Dilek Ertürk, Av. Harun Mertoğlu ile iki kurumun yetkilileri katıldı.

Feyzioğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada TİHEK’i TBB’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. TBB ve TİHEK’in insan haklarının korunması ve geliştirilmesinde büyük önemi bulunan iki kurum olduğunu vurgulayan Feyzioğlu, “Bu protokolün amacı, kurumun etkinliğine katkıda bulunmak, insan haklarını toplumumuzda farkındalık yaratarak geliştirmeye ve insan hakları ihlallerini önlemeye katkı sunmak, meslektaşlarımızın da kurumun yetkilerini bilmesini sağlayarak kurumun insan hakları ihlallerinde etkin olmasına katkıda bulunmak. çok başarılı bir iş birliği protokolü olacağına inanıyorum. Bu iş birliğini bir güç birliği olarak takdim etmekten çok büyük bir mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Kılıç da TBB’nin TİHEK’İn en önemli paydaşlarından biri olduğunu söyledi. “İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi kapsamında çok büyük etkinliklere imza atacağımıza yürekten inanıyorum” diyen Kılıç, ayrımcılıkla mücadele konusunun Türk hukuk sistemi açısından yeni bir alan olduğunu, TBB’nin desteği ile kamusal farkındalığın artırılacağını söyledi. TBB’nin kurumsal yapılanmasının ilham verici ve teşvik edici nitelikte olduğunu söyleyen Kılıç, iş birliğinden dolayı Feyzioğlu’na ve TBB’ye teşekkür etti.


VİDEOYU GöRüNTüLEMEK İçİN TIKLAYINIZ


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle