TBB Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması Başladı

2760

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Eğitim Merkezi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen TÜRKİYE Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşaması, 60 baronun katılımıyla 7 coğrafi bölgede eş zamanlı olarak başladı.

İki gün (11-12 Haziran) sürecek olan yarışmaya Karadeniz Bölgesi’nde Düzce Barosu, Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van Barosu, İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara Barosu, Akdeniz Bölgesi’nde Kahramanmaraş Barosu, Marmara Bölgesi’nde Yalova Barosu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Diyarbakır Barosu, Ege Bölgesi’nde Denizli Barosu ev sahipliği yapıyor.

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan ile Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez, yedi bölgedeki yarışma heyecanına birer video mesajla ortak oldu. Yarışmaya emek verenlere teşekkür ederek stajyer avukatlara başarı dileğinde bulunan Sağkan ve Suiçmez, yarışmanın mesleki dayanışmaya yapacağı katkıya vurgu yaptı.

Kura çekimlerini ardından başlayan yarışmada takımlar aynı olay kurgusu üzerinden iddia ve savunma makamlarını canlandırırken, yargıç masasında da jüri üyeleri oturuyor.

Yarışmanın bölge birincileri yarın belli olacak. Bölgelerinde birinci olan takımlar TÜRKİYE derecesi için 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek finalde yarışacak.


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle