TBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ AV. FİLİZ SARAÇ, 36. HIRVATİSTAN AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

4475

TÜRKİYE Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Av. Filiz Saraç, Hırvatistan Barolar Birliği'nin 36. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle Zagreb'de düzenlenen "36. Hırvatistan Avukatlar Günü" etkinliklerine katıldı.

Hırvatistan Barolar Birliği Başkanı Av. Robert Travas'ın açılış konuşması ile başlayan etkinliklere Av. Filiz Saraç'ın yanı sıra TÜRKİYE Barolar Birliği Delegesi Av. A. Metin Uracin katıldı.

23 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantının konusunu, "Teknolojik gelişmelerin uluslararası alanda avukatların çalışmalarına etkileri ve öneriler" oluşturdu. Hırvatistan Barolar Birliği Başkan Yardımcısının oturum başkanlığı yaptığı toplantıda, Slovakya Barolar Birliği Başkanı ve Paris Barosu Yönetim Kurulu üyesi birer konuşma yaptı.

Hırvatistan Barolar Birliği Başkanı Travas, TÜRKİYE Barolar Birliği temsilcilerinin toplantıya katılımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, onların nezdinde TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere tüm Türk avukatlara içten ve samimi selamlarını iletti.

Daha sonra kürsüye gelen Av. Filiz Saraç ve Av. Metin Uraçin, yaptıkları konuşmada, avukatlık meslek sorunlarının uluslararası gelişmelerden ayrı tutulamayacağını belirterek Hırvatistan Barolar Birliği'ne düzenledikleri toplantıdan dolayı teşekkür ettiler. Saraç ve Uraçin, konuşmaların ardından Hırvatistan Barolar Birliği Başkanı'na TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin başarı ve dostluk dileklerini ileterek plaket takdim ettiler.