Teşekkür Plaketi

3687
A

Türkiye’yi sarsan Soma faciası sonrası Türkiye Barolar Birliği tarafından kazaya ilişkin başlatılan çalışmalara destek veren tüm avukat, akademisyen ve iş güvenliği uzmanlarına teşekkür plaketleri TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu tarafından takdim edildi.

Tören öncesi kısa bir teşekkür konuşması yapan Feyzioğlu, “Türkiye Barolar Birliği toplumun sorunlarının çözümünde aktif rol oynamak zorunda. Soma maden faciası da etkisi Türkiye’nin bütününde hissedilen bir facia. Ölümlerden ve olanlardan ders alarak tarihin cehalet veya para hırsı sebebiyle tekerrür etmesini önleyebiliriz” diye konuştu.

ERMENEK RAPORU HAZIR

Feyzioğlu ayrıca, 28 Ekim 2014 tarihinde Ermenek’te meydana gelen maden kazası ile ilgili hazırlanan raporun tamamlandığını ve kısa süre içerisinde Türkiye Barolar Birliği tarafından basımının gerçekleştirileceğini duyurdu.

Raporda, Ermenek faciasının oluş nedeni, ihmaller, müdahale sırasındaki aksaklıklar incelenerek bir daha bu tür kazaların yaşanmaması için yapılması gerekenler etraflıca değerlendiriliyor. Raporu hazırlayan ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Şebnem Düzgün, Ermenek ve Soma kazaları arasında paralellikler olduğuna işaret ederek, “Bu durum Soma’dan yeteri kadar ders çıkarılmadığını ve benzeri kazaların yaşanmasının an meselesi olduğuna işaret ediyor” dedi.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13

Fotoğraf 14

Fotoğraf 15

Fotoğraf 16

Fotoğraf 17