TGB'DEN TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NE DAYANIŞMA ZİYARETİ

3811

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Cem Dikmen ve beraberindeki TGB yöneticileri, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan TBB Başkanı Feyzioğlu, TGB ile ilgili olarak, "Ne zaman milli bir mesele olsa her zaman o mücadelenin içindesiniz. 24 Şubat'ta tüm Milletimizi avukatlarla dayanışmak üzere Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'na bekliyoruz. TGB'yi de bekliyoruz. Ama onlar ev sahibi. TGB, TBB; Türkiye'dir" dedi.

GENçLİĞE HİTABE'NİN VERDİĞİ YETKİYLE MüCADELE EDİYORUZ

TBB'nin dolayısıyla Türkiye'nin birliğinin parçalanmasını öngören projeye karşı TGB ile omuz omuza olduklarını belirten Feyzioğlu, "TBB üzerinde başlatılan daha sonra tüm meslek örgütlerini içine aldığı söylenen proje, milli birliği parçalamaya yöneliktir. Bunun hiçbir şekilde demokrasiyle ilgisi yoktur. Bu proje bir FETö projesidir. Mesele baroları parçalayıp kendi barolarını üretme meselesidir. PKK'nın, FETö'nün, istihbarat örgütlerinin barolarını üretecekler. TBB, Türkiye'dir. Hedef aldığınız Türkiye'nin geleceğidir. Biz, Gençliğe Hitabe'nin verdiği yetkiyle mücadele ediyoruz" diye konuştu.

TBB öNEMLİ BİR TAKDİRİ HAK EDİYOR

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen ise 24 Şubat'ta Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda olacaklarını bildirerek, "Tarihi süreçlerden geçerken bu mesele ile karşı karşıya kaldık. Türk ordusu vatan bütünlüğü için, Türk Milletinin güvenliği için çok önemli bir harekata başladı. Bu harekatın başında, TBB'nin isminden Türkiye ifadesinin çıkartılması gündeme getirildi. Cephede Mehmetçik kahramanca savaşırken cephe gerisindeki görev Mehmetçiğin arkasında kenetlenmektir. Aklıselim bir devlet adamının yapması gereken TBB'yi takdir etmektir. Ama onun yerine TBB'ye saldırı niteliğinde bir durum gündeme getirildi. Türk milleti ve Türk gençliğinin bilincinde, kalbinde TBB önemli bir takdir ve teşekkürü hak ediyor. Bu mücadelede hep birlikteyiz" ifadelerini kullandı.