TRABZON BAROSU YENİ BAŞKANI AV. SİBEL SUİÇMEZ VE BARO YÖNETİMİ İLK ZİYARETLERİNİ TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NE GERÇEKLEŞTİRDİ

6169
A

1-2 Ekim 2016 tarihlerinde yapılan Trabzon Barosu Genel Kurulu'nda seçilerek göreve gelen Trabzon Barosu'nun yeni Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Yönetim Kurulu üyeleri ve TBB Delegeleri, ilk ziyaretlerini Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'na gerçekleştirdiler.

Trabzon Barosu'nun ilk kadın başkanı olan Suiçmez'i tebrik ederek yeni görevinde başarılar dileyen TBB Başkanı Feyzioğlu, adil yargılanma hakkının gerçekleştirilebilmesi ve bu çerçevede öncelikle avukatlık mesleğinin hak ettiği saygınlık seviyesine yükseltilmesi için Trabzon Barosu ile birlikte omuz omuza mücadele vermeye hazır olduklarını söyledi.

Av. Suiçmez de hem meslek örgütü, hem de etkili bir sivil toplum kuruluşu olarak önemli bir sorumluluk üstlendiklerini ve baroların çatı örgütü TBB ile önceden olduğu gibi bundan sonra da hukuk devleti, demokrasi ve avukatlık mesleği ile ilgili çalışmalara devam edecekleri mesajını verdi.