TÜBAKKOM 13. DÖNEM TOPLANTISI OSMANİYE'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3873
A

Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) 13. Dönem 4. Genel Üye Toplantısı, 6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Osmaniye Barosu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Metin Feyzioğlu, Başkan Yardımcısı Av. Berra Besler, Türkiye Barolar Birliği TÜBAKKOM Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yurdagül Gündoğan ile Yönetim Kurulu Üyesi Av. Kürşat Karacabey, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender Kahraman, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Kilis Barosu Başkanı Av. Hayri Muammer Fazlıağaoğlu ve ev sahibi Osmaniye Barosu Başkanı Av. Dilem Aksoy katıldı.

Adıyaman, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Van, Tekirdağ, Trabzon, Zonguldak barolarının Kadın Komisyonu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, kadınların siyasette daha aktif yer alması gerektiği mesajı verildi.

TRABZON BAROSU 14. DÖNEM SÖZCÜSÜ SEÇİLDİ

Toplantıda ayrıca 14. Dönem Sözcülüğü ve Yürütme Kurulu seçimi de yapıldı. Trabzon Barosu, dönem sözcüsü olarak seçildi.

Toplantının kapanış konuşmasını gerçekleştiren TÜBAKKOM Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yurdagül Gündoğan, dört yıl boyunca birlikte çalıştığı dönem sözcüsü baro başkanları ve kadın hakları komisyonlarına teşekkür ederek yeni seçilen dönem sözcüsü Trabzon Barosu'na ve yeni yürütme kuruluna başarı dileklerinde bulundu. Gündoğan, "Ülkemizin geldiği nokta aksine sinyaller verse de, dilerim daha az cinsel ayrımcılığın yaşandığı, kadına şiddetin hiç yaşanmadığı bir dönem olur. Kadın hakları mücadelesinde sizlere güç ve kuvvet diliyorum" dedi.

Bundan sonraki Genel Kurul toplantıları sırasıyla Edirne, Ordu, Sakarya ve Trabzon'da yapılacak.