TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI AV. METİN FEYZİOĞLU, İZMİR BAROSU BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

3140

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın özcan ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

Güncel hukuki gelişmelerin değerlendirildiği ziyarette, TBB Başkan Yardımcısı Av ünsal Toker, Yönetim Kurulu üyesi Av. Şakir Uzun, Disiplin Kurulu üyesi Av. İrfan Koçana ve Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken de hazır bulundu.

Feyzioğlu daha sonra, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik'in organize ettiği toplantıda basın mensuplarıyla buluştu. Yargıya güvenin yüzde 20'ye düştüğünü belirten Feyzioğlu, 16 Nisan'daki Anayasa değişikliğinden vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Feyzioğlu, 2010 Anayasasına geri dönüşün de çözüm olmadığını ifade ederek, TÜRKİYE'nin yeni bir anayasa ihtiyacı olduğunu söyledi.

'SANDIKLARA RESMİ TEMSİLCİ KOYMAYA TALİBİZ'

Seçim güvenliği konusunda TÜRKİYE Barolar Birliği ve 79 baro olarak her sandığa resmi temsilci koymaya talip olduklarını belirten Feyzioğlu, "Yüksek Seçim Kurulu Kanunu değiştirilirken, Seçim Kanunu'na da bir madde eklensin. Biz tutanakların asıllarını sandık sandık milletimize toplamayı taahhüt ediyoruz. Bunun için kamuoyu oluşturmak lazım. 'Tutanak toplanamadı, oy çalındı' diyoruz. Bir oy çaldırırsam, hesap sorun bana. Siyasi partiler nasıl sandıklara temsilci koyuyorlar. Biz çağdaş demokraside olması gerekeni talep ediyoruz. Barolar olarak her sandıkta biz bir resmi temsilci bulundurmak istiyoruz. 35'inci baro başkanları toplantısında bu konuyu masaya koyduk. Katılan tüm başkanlar, tüm vilayetlerde biz buna hazırız dediler" diye konuştu.