TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU, MUŞ BAROSU HİZMET BİNASININ AÇILIŞINA KATILDI

3287

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU, MUŞ BAROSU HİZMET BİNASININ AçILIŞINA KATILDI

Muş Baro Hizmet Binasının açılış törenine katılmak üzere Muş'a giden TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, açılış kurdelesini Muş Barosu Başkanı Av. Abdülbaki çelebi ve baro başkanlarıyla birlikte kesti. Açılışa katılan baro başkanları ile birlikte hizmet binasını gezerek binanın hayırlı olması temennisinde bulunan Feyzioğlu, meslekte 40 yılını dolduran meslek ustalarına madalyalarını takdim etti.

Daha sonra bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, seçim olduğu zaman en başta hayırlı olsun denilmesi gerektiğini hatırlattı. Sandığın demokraside vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Feyzioğlu, "Sandık demokrasinin vazgeçilmezidir. Tek başına sandığın varlığı demokrasiyi göstermiyor ama sandık olmadan demokrasi olmaz. O bakımdan sandığın ortaya konulacak olması doğrudur, iyidir. Zaman olarak tabi tartışılacaktır toplumda, hazırlanmaya vakit var mıdır, yok mudur bunlar siyasi partilerin tartışacağı hususlardır. TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı olarak ve bir TÜRKİYE Cumhuriyeti vatandaşı olarak seçimde ister cumhurbaşkanlığına talip olsunlar, ister milletvekilliğine talip olsunlar tüm adaylara ve siyasi partilere buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Lütfen TÜRKİYE'yi germeyin, TÜRKİYE'nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. çünkü yukarda siyasetçiler bir birleriyle en ağır şekilde kavga ederken, ezici büyüklükteki bir çoğunluk bundan mutsuz. TÜRKİYE bir nefret ve koşulsuz sevda arasına sıkıştırılmış ve asıl konuları konuşamıyoruz" dedi.

Hizmet Binası açılış törenine Feyzioğlu'nun yanı sıra, TÜRKİYE Barolar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, Muş Cumhuriyet Başsavcısı ömer Mete, Muş, Batman, Bitlis, Şırnak, Mardin, Hakkari, Erzurum, Adıyaman ve Bingöl baro başkanları ile avukatlar katıldı.