TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ GENÇLİK İLETİŞİM BİRİMİNDEN KÖY OKULLARI İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ

5308
A

Gönüllü avukat, stajyer avukat ve üniversite öğrencilerinden oluşan Türkiye Barolar Birliği Gençlik İletişim Birimi, düzenledikleri etkinliklerden topladıkları bağışlarla, köy okullarına yardım götürüyor.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla yardım seferberliğine hız veren gençler, son olarak Ankara Valiliği ile iletişime geçerek Polatlı, Haymana ve Mamak ilçelerinde belirledikleri ihtiyaç sahibi okulları ziyaret etti. Öğrencilere kışlık ayakkabı, kazak ve pantolon gibi kıyafetler götüren gençler, kitaptan kırtasiye malzemesine, yangın tüpünden sıvı sabuna kadar çeşitli malzemeleri de okul yetkililerine teslim etti.

ATATÜRK BÜSTÜNÜ YENİLEDİLER

Okullarda gerekli görülen küçük tadilatları da üstlenen yardım melekleri, Mamak’taki Zeki Tartaç İlköğretim Okulu’ndaki Atatürk büstünün mermer ve boya bakımını da yaptılar.

Yardım projesinin tamamen genç hukukçuların kendi aralarındaki dayanışmanın sonucu ortaya çıktığını söyleyen Av. Görkem Alyanak, TBB Gençlik İletişim Birimi olarak yardım seferberliğini olabildiğince çok okula yaymayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Metin Feyzioğlu’nun projenin her aşamasında genç hukukçulara destek olduğunu belirten Alyanak, “En önemli amaçlarımızdan biri de Atatürk’ün aydınlattığı yolda Cumhuriyet değerlerini temsil edecek genç bireylerin yetişmesine katkı sunmaktır. Bu anlamlı projeye destek veren TBB Başkanı Sayın Feyzioğlu'na, TBB Yönetim Kuruluna, kıymetli meslektaşlarımıza ve bu kampanyada gecesini gündüzüne katıp çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.