Türkiye Barolar Birliği / TÜRAVAK & Yapı Kredi Emeklilik

15705
A
 
Bu plan Türkiye Barolar Birliği / TÜRAVAK tarafından tüm avukatlara özel hazırlanmıştır.Türkiye Barolar Birliği ve Yapı Kredi Emeklilik işbirliği ile sunulan grup emeklilik planı sayesinde rahat bir emekliliğin tadını çıkaracak gelir elde edeceksiniz.Dilerseniz eş ve çocuklarınız da bu plana katılabilirler.

İşte avantajlarınızdan farklı başlıklar

Akıllı Adım Türkiye Barolar Birliği Grup Emeklilik Planı'nda:

- Giriş aidatı alınmamaktadır.(Sisteme girişte brüt asgari ücretin yarısı kadar alınabilen giriş aidatı, 5 yıl boyunca planda kalınması durumunda tahsil edilmemektedir.)

- Yönetim Gider Kesintisi %1 oranında uygulanmaktadır.

- Fon İşletim Gideri Kesintisi yıllık %2 oranında uygulanmaktadır.

Ek faydalarınız

- Avantajlı Sağlık ( Olası bir sağlık problemi karşısında anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli olarak yararlanabilirsiniz.)

- Alo Sağlık ( Olası bir sağlık problemi karşısında Telemed 24 acil Tıbbi Danışmanlık hattından ücretsiz yararlanabilirsiniz.)

- Kara Ambulansı (Acil durumlarda bulunduğunuz yere en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılmanız için ücretsiz kara ambulansı hizmetinden yararlanabilirsiniz.)

- Katkı Payı Güvencesi ( Sağlık sorunları nedeniyle 6 aydan uzun süre iş görmezlik durumunda katkı paylarınız 5 yıla kadar Yapı Kredi Emeklilik tarafından emeklilik hesabınıza yatırılmaya devam eder.)

 

Bireysel Planlar Yasal
Alt Sınır
TÜRAVAK - Yapı Kredi Emeklilik İşbirliği ile Sağlanan
Grup Emeklilik Planı
Katkı Payı Tutarı Hazır Plan Katkı Payı
100.- TL
Katkı Payı
88.- TL
Giriş Aidatı Brüt asgari ücretin yarısı kadar alınmaktadır.
 Girişte herhangi bir aidat alınmamaktadır. Beşinci yıldan önce ayrılmak durumunda aylık brüt asgari ücretin yarısı kadar alınmaktadır.
Yönetim Gider Kesintisi

%8

 %1

Fon İşletim Gider Kesintisi

%3,65

 %2

 

Emeklilik döneminde yüksek birikim elde edersiniz!

Örnek: Akıllı Adım Türkiye Barolar Birliği Grup Emeklilik Planı katılımcısı için tahmini gelir tablosu*Yukarıdaki tablo; bir katılımcının 56 yaşında emekli olacağı varsayımına göre hazırlanmıştır.
Emekliliğinize kadar katkı payı yatıracağınız ve yıllık reel brüt %10, net %8 getiri varsayımı kullanılmıştır.
Gösterilen tutarlar bugünkü alım gücü cinsinden değerini göstermektedir.
Programlı Geri ödeme Yıllık Net Tutarı: Emeklilik hakkı kazanıldıktan sonra tarafınıza 20 yıllık Programlı Geri Ödeme Süresi içerisinde ödenecek ilk yıl net tutarıdır.
Daha sonraki yıllara ait ödemeler sistemde kalan birikimin nemalanması ile orantılı olarak değişecektir. Yaşam süresinin 20 yıldan daha az olması durumunda. sistemde kalan birikiminiz lehdarlarınıza ödenir.
 **50 yaşında sisteme giren bir katılımcının, 60 yaşında alacağı muhtemel birikim tutarıdır.
Yada;
TÜRAVAK Sigorta Aracılık Hiz.İktisadi İşletmesi Acente Yetkilisi;
Serap AKDENİZ - 0312 287 80 30
*TÜRAVAK(Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma Yardımlaşma Vakfı Sigorta Ara.Hiz.İktisadi İşletmesi) bir Yapı Kredi Emeklilik acentesidir.