TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ ARASINDA SAĞLIK HİZMETLERİ ALANINDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

10165
A

Türkiye Barolar Birliği ile Anadolu Sağlık Merkezi, sağlık hizmetleri alanında avukatları yakından ilgilendiren önemli bir anlaşmaya imza attı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Anadolu Sağlık Merkezi Genel Direktörü Türkan Özilhan Tacir'in imza koyduğu işbirliği protokolü ile Barokart sahibi avukatlar, stajyer avukatlar ve baroya kaydı olan eş ve çocukları, Türkiye Barolar Birliği Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu'nun belirli yardımlar kapsamındaki işlemlerinde indirim avantajından faydalanabilecekler.

İmza töreninde konuşan TBB Başkanı Feyzioğlu, gerçekleştirilen iş birliğinin avukatlar için bir güvence olduğunu belirterek, "Anadolu Sağlık Merkezi'nin sunduğu sağlık hizmetindeki profesyonelliğe, kaliteye biz hayran kaldık. Hem yurt içinden hem de yurt dışından birçok hastanın tercih ettiği bir hastane olması bizim için çok önemli. Meslektaşlarımın Anadolu Sağlık Merkezi'nden alacakları sağlık hizmetinden çok memnun kalacaklarına eminim" dedi.

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da, sağlık hizmetlerinin temelinde güven yattığını vurgulayarak, "Doktorlarımız dâhil tüm hastane çalışanlarımızla, son teknolojimizle, altyapımızla dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyoruz. Anadolu Grubu, Anadolu Vakfı ve Anadolu Sağlık Merkezi olarak Barolar Birliği Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu ile iş birliği içerisinde olmaktan çok memnunuz. Umarım uzun yıllar süren bir iş birliğimiz olur" açıklamasında bulundu.

Anadolu Sağlık Merkezi Genel Direktörü Türkan Özilhan Tacir ise, Johns Hopkins Medicine ile olan stratejik iş birliğinin Anadolu Sağlık Merkezi'ne güç verdiğini, büyük destek olduğunu söyledi. Tacir Anadolu Sağlık Merkezi ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Sağlığın merkezi olma hedefiyle hızla ilerliyoruz. Özellikle de kanser ve kalp hastalıklarının tedavisi konusunda çok donanımlı ve deneyimliyiz.Onkoloji Merkezi ve Kalp Sağlığı Merkezi'mizdeki güçlü ekibimizle, hasta odaklı bakım felsefesi ile bakımda fark yaratıyoruz. 22 yataklı Kemik İliği Nakli Merkezi'mizin ise Türkiye'de eşi benzeri yok. Bu bölümümüz Türkiye'nin bir numaralı merkezi, Avrupa'nın ise üçüncü en büyük ve kapsamlı merkezi olarak hizmet veriyor. Meme Sağlığı Merkezi'mizde ise kadınlar, meme kanseri tedavisi başta olmak üzere meme sağlığıyla ilgili ihtiyaç duyabilecekleri tüm tetkik ve tedavilere tek noktadan ulaşabiliyorlar ve multidisipliner bir yaklaşımla hastalarımıza hizmet veriyoruz."