TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE STK'LAR KİLİS'TE AVUKAT ÜNSAL TOKER: 103 BİN AVUKAT ADINA BURADAYIZ

2702

TÜRKİYE Barolar Birliği, TOBB, TüRK-İŞ, ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MüSİAD, TESK, TİM, TüGİAD, TüMSİAD, TüRK KAMU-SEN, TüRKONFED başkan ve temsilcilerinden oluşan sivil toplum kuruluşları heyeti, Kilis'te inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜRKİYE Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. ünsal Toker; "Kilis'teki son füze saldırısında yaralananları ziyaret etmek, vali ve belediye başkanı ile son durum hakkında görüşmek ve hayatını kaybedenlerin ailelerine destek olmak için geldik. 103 bin avukat adına buradayız, desteğimizi daima sürdüreceğiz" dedi.

Heyet adına konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise, "Sivil toplum olarak, millet olarak tek vücuduz. Bu kritik süreçte, hem taziyelerimizi iletmek, hem de desteğimizi ifade etmek için buradayız. Birazdan, teröristlerin saldırısı ile zarar gören camiyi ziyaret edeceğiz. Hainlerin bir camiye saldırmış olması, her türlü insani ve manevi değerden uzak olduklarının en açık göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ve Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara ile görüşen heyet, füze saldırısında zarar gören çalık Camii ve hayatını kaybeden vatandaşların taziye çadırlarını ziyaret etti.

Daha sonra AFAD çalışması sırasında şehit olan TEDAŞ çalışanı Şahin Elitaş'ın Kırıkhan'daki taziye evini ve Reyhanlı Kaymakamı Fatih çobanoğlu'nu ziyaret eden heyet, Cilvegözü Sınır Kapısı ve Sahra Hastanesi ziyareti ile programını sonlandırdı.