TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ'NDEN SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

4754

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine kısa bir süre kala, Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde Sandık Güvenliği Eğitimi düzenlendi.

Oy ve ötesi ile TBB'nin ortaklığında gerçekleştirilen eğitime katılan avukatlara, seçim mevzuatı ve sandık güvenliğine ilişkin bilgi verildi.

Eğitim, TBB Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlandı.

"SANDIĞI GüVENLİ KILMAK VATANSEVERLİKTİR"

Eğitimin açılışında konuşan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu siyasi partilere seslendi: "Oy namustur. Buna sahip çıkmanız lazım."

Feyzioğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Sandıklarda görevli bulundurmama, tutanakları toplamama gibi bir olasılık olamaz. Kanun bu yetkiyi siyasi partilere vermiş. Bizim Türkiye Barolar Birliği olarak sandıklarda sorumlu görevlendirme yetkimiz yok. Biz, eğitim vermekle yükümlüyüz. Dileyen tüm meslektaşlarımıza, siyasi parti ayrımı yapmadan sandık güvenliği eğitimi veriyoruz. Sandık güvenli olmazsa demokrasi olmaz. Demokrasi olmazsa bağımsız-tarafsız yargı olmaz. Bağımsız-tarafsız yargı olmazsa avukatlık mesleği olmaz. Seçim günü bir çağrı merkezi kuruyoruz. Burada konuyu en iyi bilen avukatlarımız hazır olacak. Bir yere avukat yönlendirmesi gerekirse oraya gezici ekipleri sevk edeceğiz. Sandığı güvenli kılmak vatanseverliktir. Vatana borcumuzu bu şekilde ödüyoruz, ödemek zorundayız."

Konuşmasını teşekkür ederek bitiren Feyzioğlu, kürsüyü Türk Hukuk Kurumu Başkanı Av. Yaşar çatak ile Oy ve ötesi'nden Av. Nuri Ayhan Usta'ya bıraktı.

Sandık Güvenliği Hukuku Eğitim videosu için tıklayınız


Haber ile ilgili Görseller

Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle
Görüntüle