TÜRKİYE'DE ADLİ YARDIM HİZMETLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ

4778
A

TBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ AV. GÜLCİHAN TÜRE, TÜRKİYE'DE ADLİ YARDIM HİZMETLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA LİTVANYA'DA SAHA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ülkemizdeki adli yardım hizmetlerinin güçlendirilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği eş faydalanıcılığında İspanya-Fransa-Litvanya Konsorsiyumu tarafından yürütülen "Türkiye'de Adli Yardım Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Eşleştirme Projesi" kapsamında, Litvanya adli yardım sisteminin incelenmesi, ilgili kurumlarla mülakat yapılması, deneyim paylaşımı ve iyi uygulamaların görülmesi amacıyla 24-26 Ekim 2016 tarihlerinde Litvanya'ya bir saha ziyareti gerçekleştirildi.

Türkiye Barolar Birliği'ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülcihan Türe ve Av. Mehmet Yoğurtcuoğlu'nun katıldığı toplantıya, Adalet Bakanlığı'ndan Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı, Strateji Geliştirme Başkanı Alpaslan Azapağası, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehtap Ayrancı, Strateji Geliştirme Başkanlığı Tetkik Hakimi Elif Özalp Ergün, HSYK'dan Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Pektaş, pilot il temsilcisi olarak Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Adnan Cansu, Maliye Bakanlığı'ndan Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Gülay Önal katıldı.

Söz konusu ziyaretler kapsamında; Litvanya Adalet Bakanlığı, Litvanya Hukuk Enstitüsü, Devlet Garantili Adli Yardım Hizmetleri Merkezi ve Kaunas Bölgesi Şubesi, Vilnius Şehri Belediyesi, Kaunas Şehri Belediyesi, Kaunas Bölge Mahkemesi, Litvanya Barosu, Litvanya Yüksek İdare Mahkemesi ve Litvanya Cumhuriyeti Parlamentosunun İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Komisyonları ile görüşmeler yapıldı. Görüşmelerde, Litvanya adli yardım sistemine ilişkin bilgi alındı. Görüşmelerde ayrıca, Türkiye'deki ve ve Litvanya'daki hukuk sistemlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Fotoğraflar


Fotoğraf 1

Fotoğraf 2

Fotoğraf 3

Fotoğraf 4

Fotoğraf 5

Fotoğraf 6

Fotoğraf 7

Fotoğraf 8

Fotoğraf 9

Fotoğraf 10

Fotoğraf 11

Fotoğraf 12

Fotoğraf 13