Uluslararası Genç Avukatlar Birliği

11185
A

Sayın Başkan Feyzioğlu, Sevgili Metin,

Geçen Perşembe günü Londra'daki Adli Yıl Açılışında sizinle tanıştığıma çok memnun oldum ve Türkiye Barolar Birliği ve AIJA arasındaki olası işbirliğine ilişkin yaptığımız güzel sohbet için teşekkür ederim. Ortak yöneticim Andras Szecskay'ın ilkbaharda Macar heyetiyle Türkiye'ye yaptığı ve AIJA'dan ve başkan olarak seçilmemden bahsettiği ziyaret sırasında nazik davranışları ve yardımları için Güneş Gürseler ve Musa Toprak'a ayrıca çok teşekkür ederim.

AIJA, 45 yaş ve altındaki avukatlara yönelik tek evrensel kuruluştur. 4000'den fazla bireysel ve 60 kolektif üyemiz (hukuk kuruluşları ve baro birlikleri) bulunmaktadır ve 18 bilimsel komisyonumuz ve insan hakları komitemiz yaz sonunda düzenlenen yıllık kongre(700 avukattan fazla avukatın katıldığı Londra kongresine dair vurgulanan noktaları ekte görebilirsiniz) ve Kasım ve Mayıs aylarındaki yarıyıl konferanslarımız (birçoğunun seminer organize etmede ve çeşitli komisyonların bilimsel çalışmalarında aktif olduğu yaklaşık 150 kişinin katılacağını beklettiğimiz) da dahil olmak üzere yılda yaklaşık 20 etkinlik düzenlemektedir.

Daha önce de vurguladığım gibi bir sonraki Yarı Yıl Konferansımız 18-21 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecektir. Bölgesel organizasyon komite üyelerimiz İstanbul Barosu ile iletişim halindedir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak eğer konferansa katılırsanız bizim için onur ve ayrıcalık olacaktır.

AIJA ile ilgili gerekli bilgileri size göndereceğime söz vermiştim. Ekte yer alan bazı faydalı belgeler topladım:

- Londra Kongresinin Önemli Noktaları

- Etkinlikler Takvimi

- İstanbul taslak programı (nihai program birkaç gün içinde gelecek!)

- AIJA'yı tanıtan bazı slaytlar (Youtube'da hakkımızda bazı resmi ve resmi olmayan videoların linkleri)

Bireysel üyelerimizin ücretleri şöyledir: 26 yaş altı: 75 EURO/yıllık, 26-30 yaş: 117 EURO/yıllık, 30 yaş ve üstü: 250 EURO/yıllık, Avukat Adayları: 20 EURO/yıllık+KDV (mevcut ise). Üyelik bir resmi yıl boyunca geçerlidir. (Ocak/Aralık)

Baroların kolektif üyelikten sağlayacağı faydalar şunları içermektedir:

- En fazla üç katılımcının (tercihen 45 yaş altı) herhangi bir etkinliğimize üye tarifeleri üzerinden kayıt yaptırma hakkı

- Yıllık Genel Kurul'a davetiye ve seçkin üyeler olarak tanınma

- "Başkandan Başkana" Yıllık Kongremizdeki ücretsiz Gala Yemeğine VIP daveti. Başkanınız AIJA Başkanı tarafından davet edilmektedir ve ismi yemeğe katılanlara okunmaktadır. Gala Yemeği AIJA Kongresinin önemli bir parçasıdır.

- Kurum adınız internet sayfamızda Kolektif Üyeler olarak listelenmiştir. Mevcut kolektif üyeler listesini görmek için buraya tıklayınız.

- Ayda yaklaşık 500 avukatın kullandığı çevrimiçi rehberimizde yer almak.

- Dünyada her yıl yaklaşık 4,000 üye ve sponsorlara dağıtılan basılı rehberimizde/yıllığımızda yer almak.

- Üyelerin diğer üyeler tarafından doğrudan önerilen iş fırsatları bulabileceği yalnızca üyeye özel iş önerme platformuna erişebilmek,

- Uluslararası görünüm: Dünyanın farklı yerlerinden profesyonellerle tanışmak ve kendi mesleki uygulamalarınıza yönelik değerli katkılar elde etmek.

- İletişim Ağı: Bugünün ve geleceğin önde gelen avukatlarıyla, kurum içi hukuk danışmanlarıyla, baro liderleriyle vs. kişisel bilgiye dayalı yüz yüze görüşmek.

- Platform: Üst düzey konuşmacıların yer aldığı seminerlere aktif olarak katılarak uzmanlığınızı geliştirmek.

- Mesleki gelişim: Genç hukukçu üyelere yönelik temel başarı unsurlarına odaklanma

- Yabancı hukuk danışmanlığı: Üyelerinizin yabancı yargı sistemlerinde hukuk danışmanlığına ihtiyaç duydukları durumlarda yurtdışına arayacak kişilerin bilinmesi.

Genellikle, kolektif üyeler için 375€ (genç kesimler için) ve diğerleri için 750€ olan yıllık üyelik ücreti bulunmaktadır. Ancak, Türkiye Barolar Birliği'nin üyeleriniz arasında etkinliğimizi pazarlama konusunda yardımcı olacağından eminim ve böylelikle, konferanslarımıza ve seminerlerimize 45 yaş altı daha fazla Türk avukat çekebiliriz, üyelik ücretini kaldırabiliriz ve sizi yeni kolektif üyemiz olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kolektif üyeler için başvuru formunu buradan bulabilirsiniz: http://www.aija.org/wp-content/uploads/2013/03/2012COLLECTIVEMEMBERS.pdf

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen benimle iletişime geçiniz. Ben & biz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Size ve meslektaşlarınıza yardımcı olabilecek Genel sekreterimiz Nicolas Thieltgeni ve kurum yöneticimiz, Giuseppe Marletta'yı e-maile ekliyorum.

AIJA hakkındaki haberi temsil ettiğiniz 45 yaş altı Türk avukatlara iletebilirseniz çok müteşekkir olurum.

Selamlarla,

Dr. Orsolya GORGENYI

AIJA Başkanı

Uluslararası Genç Avukatlar Birliği

www.aija.org

 

Ek-1

Ek-2

Ek-3

Ek-4