Ziyaret

5655
A

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI ÇORUM’DA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Çorum’da bir dizi nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Çorum’daki ziyaretlerinde Feyzioğlu'na Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy ile Türkiye Barolar Birliği Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken eşlik etti.

İlk olarak Çorum Barosu Başkanı Av. İbrahim Özyılmaz ve Baro yöneticileriyle bir araya gelen Feyzioğlu, Çorum Barosu'nun gerek faaliyetleri, gerekse mesleğin saygınlığına katkılarının önemine dikkat çekti. Feyzioğlu, meslektaşlarının menfaatlerini koruma gayretleri ile övündükleri Çorum Barosu’nu örnek gösterdiklerini söyledi.

Ardından Baro yöneticileriyle birlikte Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray'ı makamında ziyaret eden Feyzioğlu, TBB tarafından yapımı sürdürülen Çorum Barosu Avukat Evi'nin inşaatını da gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Feyzioğlu daha sonra sırasıyla Çorum Gazeteciler Cemiyeti ve Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği'ne de birer nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Burada Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Tugay Afat ve emekçi basın mensuplarıyla görüşmeler yapan Feyzioğlu, açıklamasında yerel basının önemine dikkat çekti.

Feyzioğlu, "Medya, halkın günlük canını yakan sorunlarını yerel basının titizlik ve hassasiyeti ile dile getirmiyor. Bu nedenle, büyük süslü cümlelerin halkın hayatında etkili hale getirilmesini Anadolu basını sağlıyor. Yerel medyayı baş tacı yapmalıyız" diye konuştu.

Feyzioğlu ve beraberindeki heyetin Çorum'daki son durağı Uğur Demirer başkanlığındaki Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çorum Şubesi oldu. Burada, ADD üyeleriyle bir araya gelen Feyzioğlu, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, TBB olarak görevlerinin küstürmeden birleştirmek olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ sözünü hatırlatan Feyzioğlu, Ata’yı sadece fotoğraflarına bakarak değil tam olarak tanımamız, anlamamız gerektiğini; ülkemizin ve Ortadoğu’nun derin bir krizin içinde olduğunu, bu krizden çıkılması için eşit yurttaşlığın, Atatürk Milliyetçiliğinin ve laikliğin savunulması gerektiğini söyledi.