av.tr UZANTILI ALAN ADI HAKKINDA

av.tr ALAN ADI BAŞVURUSU ONAYI

ODTÜ Nic.tr'den başvurusunu yaptığınız av.tr uzantılı alan adınıza Onay almak için aşağıda TC kimlik Numaranızı girerek başvuru bilgilerini doldurup, adımları tamamlayınız;


Başvurunuz boyunca karşınıza çıkan avukat bilgileri UHAP (Ulusal Hukuk Ağı Projesi) kayıtlarından otomatik alınmaktadır. Eğer bu bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olursa UHAP'tan düzeltebilirsiniz.

av.tr HAKKINDA GEREKLİ BİLGİLER

Türkiye Barolar Birliği'nin Av.tr uzantılı alan adı ile ilgili 3 farklı hizmeti bulunmaktadır;

www.adsoyad.av.tr şeklinde av.tr uzantılı Alan Adı Onay Hizmeti

Avukatlar, Avukatlık Büroları veya Avukatlık Ortakları TBB Av.tr Tahsis kuralları doğrultusunda ODTÜ Nic.tr'den "www.adsoyad.av.tr" şeklinde alan adı tahsis edip, daha sonrasında anlaşacağı bir servis sağlayıcısı vasıtasıyla, web sitesi ve e-posta adresi (Örn:bilgi@adsoyad.av.tr) hizmeti kullanabilir.

İşlemler sırasıyla şu şekildedir;

  1. Başvurudan önce Av.tr Alan Adı Tahsis Kuralları' nı okuyarak alabileceğiniz alan adına karar veriniz.
    - Av.tr Alan Adı Tahsis Kuralları için tıklayınız

  2. Av.tr Uzantılı Alan Adı başvuruları ODTÜ  https://www.nic.tr adresinden yapılmaktadır.Nic.tr'den kullanıcı hesabı oluşturup alan adı başvurunuzu başlatabilirsiniz.
    - Nic.tr Resimli Alan Adı Başvurusu Anlatımı İçin Tıklayınız

  3. Nic.tr'den başvurunuzu tamamladıktan sonra, bu sayfanın en üstünde yer alan "av.tr ALAN ADI BAŞVURUSU ONAYI" bölümünden, TC kimlik numaranızı yazıp devam ediniz. Karşınıza çıkacak taahhütnameyi kabul edip, bir sonraki adımda istenen bilgileri doldurduktan sonra formu tamamlayınız.
    Onay başvurunuz tarafımıza ulaşıp incelenecek ve gün sonunda onay yazınız ODTÜ Nic.tr'ye gönderilecektir. Ayrıca Başvuru durumunuz ile ilgili bilgi (Onay/Red) e-posta adresinize gönderilecektir.

  4. Tarafımızdan ODTÜ Nic.tr'ye gönderilecek onay yazısından sonra, Nic.tr 'den ödeme işlemlerine başlayabileceğinize dair e-posta alacaksınız. 

adsoyad@baroadı.av.tr uzantılı Ücretsiz Mail Adresi Hizmeti

Türkiye Barolar Birliği'nin kendi web sunucuları üzerinden ücretsiz olarak Avukatlarımıza sunulan "BaroAdı.av.tr" uzantılı, adınızsoyadınız@baroadı.av.tr şeklinde (Örn: adsoyad@istanbul.av.tr) e-posta adresi alabilirsiniz.

Talep etmek için; Adınız, Soyadınız, Baronuz ve TC kimlik numaranızın olduğu maili avtrbasvuru@barobirlik.org.tr adresine göndermeniz yeterlidir.

TBB Bilgi İşlem birimimiz tarafından talebiniz alınıp, mail hesabınız oluşturularak kullanım için gerekli bilgiler mail adresinize gönderilecektir.

TÜRAVAK tarafından sağlanan av.tr uzantılı Web Sayfası Hizmeti

Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TÜRAVAK) tarafından, "Avukatlara Özel Av.tr Uzantılı Web Sayfası Hizmeti" kapsamında hosting paket seçenekleri ile, alan adı uzantılı mail adresi kullanımı ve tek sayfalık web sayfası hizmeti sunulmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin : http://avtr.ubap.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.