av.tr UZANTILI ALAN ADI HAKKINDA

[av.tr] Uzantılı Alan Adı Başvuruları Hakkında Bilgilendirme

1991 yılından bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yürütülen “av.tr” dahil tüm “.tr” alan adlarının kayıt ve yönetimi işleri 5 Mayıs 2019 tarihinde ICANN nezdinde gerçekleştirilen redelegasyon süreciyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’na devredilmiştir. 

TBB Av.tr Alan Adı Tahsis Kuralları doğrultusunda ODTÜ Nic.tr üzerinden yürütülen “av.tr” uzantılı alan adlarının tahsisine yönelik işlemler, bundan sonra BTK tarafından kurulan “.tr Ağ Bilgi Sistemi” (“TRABİS“) ile Kayıt Kuruluşları vasıtasıyla gerçekleştirilecektir.

Dolayısıyla daha önce “av.tr” uzantılı alan adı almak isteyen meslektaşlarımızın TBB Av.tr Tahsis Kuralları doğrultusunda TBB web sitesi üzerinden onay formu doldurması ve TBB’nin onay yazısını ODTÜ Nic.tr’ye gönderilmesi işlemleri yapılmayacaktır.

Av.tr uzantılı alan adı başvurularınızı TRABİS web sitesinde belirtilen Kayıt Kuruluşları vasıtasıyla, “Belgeli Tahsis Edilecek İnternet Alan Adlarına İlişkin Usul ve Esaslar” mevzuatında belirtilen (3.Bölüm/ Madde 7) kurallar doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.baroadi.av.tr uzantılı Ücretsiz Mail Adresi Hizmeti

adsoyad@baroadı.av.tr uzantılı Ücretsiz Mail Adresi Hizmeti

Türkiye Barolar Birliği'nin kendi web sunucuları üzerinden ücretsiz olarak Avukatlarımıza sunulan "BaroAdı.av.tr" uzantılı, adınızsoyadınız@baroadı.av.tr şeklinde (Örn: [email protected]) e-posta adresi alabilirsiniz.

Talep etmek için; Adınız, Soyadınız, Baronuz ve TC kimlik numaranızın olduğu maili [email protected] adresine göndermeniz yeterlidir.

TBB Bilgi İşlem birimimiz tarafından talebiniz alınıp, mail hesabınız oluşturularak kullanım için gerekli bilgiler mail adresinize gönderilecektir.